Gyógyítás hagymafélékkel
A vöröshagyma és a fokhagyma nem hiányozhat egyetlen magyar konyhából, háztartásból sem. A legerősebb baktériumölők közé tartoznak. A hagymafélék között a legismertebbek és leggyakrabban használtak. A népi gyógyászat is előszeretettel alkalmazta. Eleink asztalán nap mint nap megtalálhatóak voltak.
Nálam is mindennapos a használatuk. A vöröshagyma számomra az orrdugulás első számú fegyvere nyersen fogyasztva. Megöli a gyomorban és a bélrendszerben lévő kórokozókat, jó hatással van a bélflórára és az emésztésre. Gyakran főzök belőle hagymateát, vagy egyszerűen felszeletelem, tálcára terítem, és hagyom, hogy illóanyagai megtisztítsák körülöttünk a levegőt. Használtam már méhcsípés ellen is. Félbevágtam, és a csípésre szorítottam. Ezáltal a seb fel sem dagadt. Fokhagymával isteni salátaöntet készíthető, ha összezúzva, csipet sóval kefirbe rakjuk. Főzelékek ízvilágának gazdagítására is használom. Miután elkészültem az étellel és lezártam a gázt szórom a tetejére, így ízében és hatásában is a legjobbat hozom ki belőle. Alacsony vérnyomásúak egyszerre kis mennyiséget egyenek fokhagymából, mert vérnyomáscsökkentő hatása van.
A vöröshagyma (Allium Cepa)
Népies nevei: hajma, Mózes-pecsenye, vereshagyma, zsidószalonna.
A vöröshagyma egyike a legősibb termesztett növényeinknek. Már az egyiptomiak is nagy becsben tartották. Ismerték és használták a görögök és a rómaiak is. Napjainkban is leginkább nyersen használjuk fel. Főtt és sült ételek egyik legkedveltebb ízesítője.
Ha gyorsan szeretne betegségéből felgyógyulni, akkor a vöröshagyma kitűnő választás.
A vöröshagyma antibiotikus, fertőtlenítő, antimikrobiális és szélhajtó tulajdonságai miatt távol tartja a fertőzéseket. Ezért megelőzésre is kiválóan alkalmas. Vizet, proteint, olajokat, keményítőt, rostokat, ásványi anyagokat, kalciumot, C- és komplex B-vitamint, valamint vasat tartalmaz.
Vizelethajtó, vérnyomáscsökkentő és köhögéscsillapító hatású. Sok egészséges anyagot tartalmaz, antibakteriális, vércukorcsökkentő hatása van, asztma ellen is segít. A hagymalevet és -szirupot háziszerként köhögés, légúti gyulladások és puffadás ellen alkalmazzák.
Fogyasszon naponta egy vöröshagymát, hogy
- ne legyenek emésztési gondjai;
- megszabaduljon az álmatlanságtól és az alvási problémáktól;
- megelőzze a rák, főleg a vastagbélrák kialakulását;
- védje szíve egészségét;
- csökkentse koleszterinszintjét;
- megelőzze a fogszuvasodását, enyhítse esetleges fogfájását;
- elkerülje a menstruációs görcsöket!
Hagymatea készítése:
Megfázásra, köhögés csillapítására: Karamellizálj 4-5 evőkanál cukrot, majd öntsd fel 1 liter vízzel. Amikor a cukor feloldódott 3 fej közepes nagyságú hagymát héjastól, felszeletelve tegyed bele, és főzd 20-30 percig. Az elpárolgott vizet pótold. Amikor iható hőmérsékletűre hűlt, szűrd le, és tegyél bele 3-4 evőkanálnyi mézet. Fontos, hogy megvárd, amíg lehűl, hogy a méz hatóanyagai is megmaradjanak.
Elhelyezése és gondozása a kiskertekben:
Gyorsan és egyszerűen nevelhetjük a kertünkben. Kezdőknek is ajánlott. A dughagymákat március/áprilisban és augusztus/szeptemberben ültessük, magról tavasszal neveljük. Biztosítsunk számára megfelelő mennyiségű tápanyagot és vizet. Augusztustól szeptemberig szedhetjük fel, amikor a levelei elszáradnak. Levegős helyen szárítsuk meg.
A fokhagyma (Allium Sativum)
A fokhagymát már a régi egyiptomiak is hatékony szernek tartották köhögés és meghűlés ellen. Sok országban a legnépszerűbb készen kapható szer a fokhagymakivonat. Aromaanyagai csak a tüdőn és a bőrön keresztül választódnak ki, ezért a jellegzetes illat, amit a nagyobb adagban fogyasztókon érzünk. Frissen pattanásra és más fertőzött pontra dörzsöljük. Zúzva tyúkszemirtó. Erélyes csíraölő, ezért fogyasztva hatásos mellkasi fertőzések és sarjadzó gomba esetén. Csökkenti a vér koleszterinszintjét és a szívinfarktus veszélyét. Segít legyőzni a fertőzéseket. Az időskor közeledtével különösen fontos az egészségmegőrzésben. Tegyünk ételeinkbe vagy fogyasszunk naponta 2-3 gerezddel!
„A nyers fokhagymában gazdag étrend védelmet nyújthat a bakteriális, vírusos és gombás fertőzések ellen.
Pár tudnivaló erről a csodatevő fűszernövényről, beleértve pár tippet, trükköt és a megfelelő felhasználási módot:
– A fokhagyma nagyon alacsony kalóriatartalmú, egy gerezd ( körülbelül 3 grammos) mindössze 4 kalóriát tartalmaz .
– A fokhagyma igen gazdag forrás az immunrendszer számára szükséges B6 vitaminban.
– A fokhagyma jód szintje magas, ennek köszönhetően bizonyítottan hatásos a pajzsmirigy túlműködéses állapot kezelésében.
– A fokhagyma C-vitaminban gazdag, ami azért jó, mert a skorbutot hatásosan lehet kezelni a C-vitaminnal.
– A fokhagyma szabályozza a vércukorszintet, mivel emeli a vér inzulinszintjét.
– A fokhagyma gátolja több rákfajta kialakulását, beleértve a prosztata rákot, a mellrákot, a vastagbél rákot, a gyomorrákot és a hólyagrákot.
– A fokhagyma elősegíti a hajnövekedését és megelőzi a hajhullást.
A nyers fokhagymából készült természetes olaj a fejbe masszírozva egy hatékony gyógymód a hajhullás megelőzésére. Olíva olajjal vagy mandula olajjal keverve, pedig még hatásosabb lehet.
– A fokhagyma hatékonyan riasztja el a szúnyogokat és egyéb bogarakat.
Egy népszerű és egyszerű módszer a szúnyogok távoltatására a fokhagymával az, hogy a szúnyogok által kedvelt helyeket be kell hinteni szárított, darált fokhagymával. Az eredmény perceken belül észrevehető.
Dolgok, amiket tudnia kell a fokhagymáról…
– Kutatások bizonyítják, hogy a fokhagyma segít a babáknak a gyarapodásban a méhen belül, tehát ezzel megelőzi azt, hogy a gyermekek alacsony súllyal szülessenek.
– Ha herpesszel küzd masszírozzon mézzel elkevert fokhagymát az érintett területre, hogy megszabaduljon tőle, ez egy igen egyszerű és gazdaságos megoldás ez ellen az idegesítő probléma ellen.
– Ajánlott a fokhagyma olaj alkalmazása a szemölcsökön, ez eredményezheti a szemölcs elszáradását és leválását a bőrről. Egy másik hatásos módszer lehet, ha egy szelet fokhagymát a szemölcsre ragaszt és rajta hagyja egy napig, majd ezt megismétli 3 napot keresztül és problémája megoldódik.
– A fokhagymának nincs szüksége arra, hogy a hűtőgépben tárolják, mivel kedveli a levegő keringését és a hűtőben való tartása hatással lehet a fokhagymát körülvevő ételekre.
– A fokhagyma 300 fajtája ismert, ezekből a legtöbb már 5000 éve jelen van a földön.
– A fokhagymának saját napja is van. Április 19. a Nemzetközi Fokhagyma Nap.” /dr. Tihanyi László/
Elhelyezése és gondozása a kiskertekben:
Napos helyre, nehéz, tápanyagban gazdag talajba dugványozzuk a gerezdeket. Rendszeresen öntözzük, tápoldatozzuk és gyomláljuk. A sarjhagymákat ne túl mélyre helyezzük el a talajban. Ültetésének ideje: március/április és augusztus. Éréskor levelei elsárgulnak. Ekkor emeljük ki a földből a hagymákat, és levegős helyen szárítsuk meg.
A medvehagyma (Allium Ursinum)
A medvehagyma az év egyik elsőként növő, vadon termő növénye. Főleg fűszernövényként ismerjük. Leveleit a virágzás előtt szedjük, és lehetőleg frissen használjuk fel.
A fokhagymáéhoz hasonló íze van, annál enyhébb hatású, jó meghűlésre, segíti az immunrendszert. Rengeteg illóolajat és értékes ásványi sókat , cukrot tartalmaz. Vércukorszint-csökkentő, koleszterincsökkentő, mikrobaölő hatású, segít érelmeszesedés, magas vérnyomás ellen. Az egész szervezetet tisztítja. A friss leveleket salátákhoz, levesekhez adjuk.
Elhelyezése és gondozása a kiskertekben:
Árnyékos helyre ültessük. A nedves élőhelyet kedveli. Ott hamar elszaporodik, talajtakaróként nő. Csak tartós szárazság esetén öntözzük, tápoldatot nem igényel. Az avart, mint természetes téli védőréteget ne távolítsuk el róla. A virágzás után kezdődik a nyugalmi időszaka, egészen tavaszig tart. Ősszel magvetéssel, nyugalmi időszakában tőosztással szaporítsuk. A leveleket virágrügyképződés előtt szedjük, hagymáját nyáron.
Vigyázat: ne tévesszük össze a medvehagymát a hasonló kinézetű gyöngyvirággal vagy az őszi kikericcsel! Ezek ugyanis nagyon mérgezőek.
Ne feledkezzünk meg a zöldhagymáról, póréhagymáról, gyöngyhagymáról, lilahagymáról, salátahagymáról vagy akár a metélőhagymáról sem.
Ganoterápia lépésről lépésre
Ganoterápia lépésről lépésre Beszámolok a tapasztalataimról A ganoterápia egy ősi, kínai gyógyítási mód, amit a XXI. században újra felfedeztünk. A modern ganoterápia atyja, Dr. Lim, maláj orvos, aki számos címe mellett az ENSZ jószolgálati nagykövete, és akit a...
Immunrendszer erősítés természetes módon
Immunrendszer erősítés természetes módon Te felkészültél a következő vírusjárványra? Előbb éljük túl ezt a mostanit, igaz? Ez természetesen igaz, én csupán arra szeretném felhívni a figyelmet, hogy az immunrendszer erősítés elengedhetetlenül fontos. Egy kicsit...
Kovászos uborka készítése, kenyér nélkül
A fermentált élelmiszerek nagyon értékesek. A fermentáció, más néven tejsavas erjedés során, nagyon sok hasznos enzim keletkezik. Az enzimek a szervezetünk bio katalizátorai, amelyek nélkül nagyon sok folyamat, ami a szervezet kifogástalan működéséhez elengedhetetlen,...
A süngomba felhasználása
A süngomba klinikai felhasználása A közelmúlban megjelent összefoglaló alapján, amely a Supplements in Review-ban jelent meg angolul. A cikk eddig nem közismert klinikai vizsgálatok alapján ismerteti a süngomba (oroszlánsörény gomba)...
Méregtelenítés
Segítség, kövér vagyok! Nincs olyan nő, aki elégedett lenne az alakjával, ha arról van szó, hogy fel kell venni a tavalyi bikinit vagy fürdőruhát, és ki kell menni a strandra. A legtöbben ilyenkor őrült fogyózásba kezdenek, és ócsárolják...
Mit érdemes tudni a B4 vitaminról?
A B4 vitamint más néven folsavnak vagy adeninnek nevezzük. A B vitamin család többi tagjához hasonlóan vízben oldódik. A fölösleget a máj tárolja, illetve a B12 vitamin segítségével noradrenalin képződik belőle. Miben segíti a szervezetet? Fő...
Csodaszer, ami mindenre jó
Csodaszer, ami mindenre jó Lehetséges, hogy megdőlt az állítás, miszerint nincs olyan csodaszer, ami mindenre jó? Ha elmész az orvoshoz egy torokfájással, felír egyfajta gyógyszert. Ha gyomorbántalmaid vannak, akkor egy másikat. Ha allergiás tüneteket produkálsz,...
A betegség ára
A betegség ára 35 milliárd forint Megdöbbentő cikket olvastam a napokban arról, hogy a magyarok milyen irdatlan nagy összegeket költenek gyógyszerre. A cikk szerint 2016-ban havi szinten 10.000.000.000 azaz tízmilliárd forintot...
Mit érdemes tudni a B3 vitaminról?
A B3 vitamin más néven a niacin kétféleképpen jelenik meg a természetben: nikotinamidként és nikotinsavként. Vízben oldódik, a vesén keresztül (a vizelettel) ürül ki a szervezetből, ezért pótlásáról rendszeresen gondoskodnunk kell. Felszívódása a gyomorban...
Mit érdemes tudni a B2 vitaminról
Mit érdemes tudni a B2 vitaminról? B2 vitamin, más néven riboflavin a B vitamin család tagja. Vízben oldódik, a vesén keresztül (a vizelettel) ürül ki a szervezetből, ezért pótlásáról rendszeresen gondoskodnunk kell. Miben segíti a...
Mit érdemes tudni a B vitaminról?
A B komplex vitamincsalád A B vitamincsaládot együttesen B komplexnek hívjuk. Tagjai a B1, B2, B3, B4, B5, B6, B7, B8, B9, B10, B12. Együttesen fordulnak elő az élelmiszerekben, soha nem egyesével. Ahol az egyik fajta jelen van, ott előfordul a...
Ganoderma – gyógyíthat?
A ganoderma gyógyíthat? A ganoderma gyógyíthat? És ha igen, hogyan? Van mellékhatása? Meddig kell szedni, hogy hasson? A holisztikus gyógyászatra, vagy legalábbis, az alternatív lehetőségekre nyitott emberek gyakran feltett kérdései ezek, melyekre ebben a bejegyzésben...
Mit érdemes tudni az A-vitaminról?
Az A-vitamin Másik nevén: retinol vagy axeroftol. A-vitamin: zsírban oldódó vitaminok közé sorolható. Szervezetünk elraktározza, tehát nem kell naponta gondoskodnunk a beviteléről. Számos anyagcsere folyamatban szerepet játszik. Szükséges például a látóbíbor...
Spirulina – Melyiket válasszuk?
Spirulina - Melyiket válasszuk? Egyre több egészségesen táplálkozó embertársunk tudja, hogy mi az a kék-zöld alga, vagy másik nevén a spirulina. Gyógynövényboltokban, drogériákban és gyógyszertárakban is lehet találkozni spirulina készítményekkel, és a választék egyre...
A bőröd levele Hozzád
Drága Gazdám! Nincsenek nagy igényeim, csak néhány apróságra vágyom. Egy kis törődésre. Jó-jó, ne kapd fel a vizet! Tudom, hogy törődsz velem. Ne haragudj, rosszul fogalmaztam. Olyan törődésre vágyom Tőled, ami nekem is jó, a legjobb. A Te pénztárcádat meg a legjobban...
Enzimital készítése házilag
Enzimital készítése házilag Az enzimek biokatalizátorok, amelyek gyakorlatilag az összes kémiai reakcióban részt vesznek, ami a szervezetünkben történik. Az immunrendszer szabályozásában van nagy szerepük, vitalizálják a szervezetet. A...
Bögrés orgonaszörp
Orgonaszörpöt készítettem. Több recepten is átrágtam magam, majd szokásomhoz híven az ízlésemhez, ízvilágomhoz "szabtam" 🙂 Hozzávalók: 2 bögre orgonavirág (csak a virág, zöld nélkül); 1 bögre cukor; 1 bögre víz; fél citrom kifacsart leve. Én ennek az alapadagnak a...
Egészséges táplálkozás
Az egészséges táplálkozás Egészséges táplálkozás nélkül nincs egészség. Az emberiség általános egészségi állapota arra enged következtetni, hogy a szokásos táplálék nem egészséges, és hogy egészséges táplálék nélkül lehetetlen a teljes egészség. De mit is nevezünk...
Az influenza „szezon” elején legfontosabb feladatunk immunrendszerünk erősítése
Az immunrendszer erősítése. Ez a legfontosabb feladatunk az influenza "szezon" elején Az influenza "szezon" elején legfontosabb feladatunk: az immunrendszer erősítése. Miért? Mert ez az egyetlen fegyverünk a vírusokkal szemben. Az antibiotikumos kezelés...
Az életelixír létezik
A szerves germánium csodái Amit az orvosod még soha nem mondott neked (Vagy, ha mégis, akkor kiváló az orvosod. Nehogy lecseréld!) Tudtad, hogy létezik Japánban egy germánium klinika, ahol a 70-es, 80-as években Dr. Asai szinte futószalagon mentette meg a...
A minőségi étrend fontossága
A minőségi étrend fontossága 5 ok, amiért létfontosságú minőségi étrend-kiegészítőt szednünk a XXI. században Az utóbbi években egyre nagyobb szerepet kapnak táplálkozásunkban az étrend-kiegészítők. Örvendetes módon egyre több ember odafigyel a minőségi étrend...
Táplálkozásunk legyen táplálékozás! Táplálék-ozás
Táplálkozásunk legyen táplálékozás! Táplálék-ozás. Azaz a szervezetünk számára szükséges tápanyagok (táplálék) biztosítása. Táplálkozásunk elsődleges feladata, hogy az élelmiszerrel szervezetünkbe juttassuk a nélkülözhetetlen tápanyagokat, melyek szervezetünk...
Méregtelenítsünk? Igen, méregtelenítsünk!
Méregtelenítés? Méregtelenítsünk! De hogyan? Miért fontos a méregtelenítés? Tudjuk, ha szervezetünknek biztosítjuk a szükséges tápanyagokat, és segítjük, hogy a felhalmozott méreganyagoktól megszabaduljon, akkor képessé válik az öngyógyításra. Ellenkező esetben...
Hogyan működik a valódi gyógyulás folyamata?
Hogyan működik a gyógyulás folyamata? Mi segít igazán? Szeretnéd legyőzni, megelőzni a betegségeket? Szeretnél összhangban lenni a testeddel? Szerinted 10 emberből 9 mit tesz, ha megfájdul a feje? Persze, bevesz egy fájdalomcsillapítót. Mit tesz, ha ledönti lábáról az...
„Egy csésze DXN kávé naponta és nem lesz szüksége orvosra!”
Egy csésze DXN kávé naponta és nem lesz szüksége orvosra! Tipp: Ha kávét fogyaszt, érdemes az ízletes minőségit innia. Tudja, hogy a kávé csersavtartalma megöli a kórokozók jó részét, ezért a kávé kiváló lehet kelések és rosszindulatú bőrdaganatos problémák...
Pajzsmirigy betegség – hogyan segíthetnek a gyógygombák?
Pajzsmirigy betegség Egy elégedett törzsvásárlóval folytatott levelezésemből idézek. Erika pajzsmirigy betegségére keresett és talált gyógymódot. A történet egy levéllel kezdődött: „Tisztelt Cím! A problémám a pajzsmirigy betegség. Ha tudna nekem választ adni...
Vérnyomásmérés – helyesen
Vérnyomásmérés - helyesen A Magyar Hypertonia Társaság ajánlásai alapján A szabályok a következők: Egyetlen vérnyomásmérés alapján senkit sem szabad magas vérnyomásos betegnek minősíteni! Mielőtt megmérjük a vérnyomást, meg kell...
Az immunrendszer erősítés szerepe
Az immunrendszer erősítés szerepe. A Johns Hopkins Kutatóintézet végre nyíltam beszél a rák alternatív gyógyításáról. Miután évekig azt mondták az embereknek, hogy a kemoterápia az egyetlen módja a daganatok megszüntetésének, a Johns Hopkins...
Ganoterápiás szeminárium Bécsben
Ganoterápiás szeminárium 2013. szeptember 15, Bécs, Millennium City Ganoterápiás szakszeminárium, Jane Yau malajziai ganoterapeuta vezetésével. Már reggel rosszul indult a dolog, mert Jane meg volt fázva, és alig volt hangja. Még viccelődtünk...
Miért nem lesz soha gyógyítható a rák?
Miért nem lesz gyógyítható a rák? Mekkora üzlet a rák kezelése tulajdonképpen? Ezzel a címmel olvastam egy cikket a napokban. Nem lepett meg nagyon, hogy a gyógyszeres kezelések milliárdokat hoznak a gyógyszergyáraknak. A statisztikák...
Bizalom kérdése
Bizalom kérdése Számodra ki a hiteles? A bizalom nagyon fontos, ez tény. Te bízol a gyógyszerekben? Szíved joga, nem kívánlak ettől eltántorítani, de tedd próbára a hitedet. Gondolkozz el a következőkön! Gyógyszerek kutatni, és...
Mellékhatások
Mellékhatások Egy döbbenetes lista egy gyógyszer mellékhatásairól. Véletlenül a kezembe akadt a régi gyógyszerem használati útmutatója, amit magas vérnyomásra szedtem. Kiírtam belőle azokat a mellékhatásokat, amiknek az előfordulási...
Étrend kiegészítő vagy gyógyszer?
Étrend kiegészítő vagy gyógyszer? Előbb-utóbb törzsvásárló leszel, de nem mindegy hol. 5 éve még nem tudtam, mi az az étrend kiegészítő, de egy ideje arra jöttem rá, hogy három választásunk van az életben. Fiatalon meghalunk, ezért nincs elég...
Csökken a tápanyag
Drasztikusan csökken az élelmiszernövények tápanyag tartalma! Már a paprika sem a régi Ha azon kevesek közé tartozol, akik nem csak húson, és szénhidráton él, hanem sok zöldséget és gyümölcsöt is fogyaszt, azt gondolod, hogy elégedetten...
A lehetetlen
A lehetetlen Gondolatok egy film kapcsán A napokban néztem a fenti filmet. Hihetetlen, hogy egy ilyen természeti katasztrófa után mennyi törmelék, és piszok van mindenütt. A túlélők mezítláb lépkednek a sárban, mit sem tudva arról, hogy...
Gombák az egészség szolgálatában
Gombák az egészség szolgálatában by Attila Fődi
Egy kép – egy tény
Egy kép, egy tény Vicces képek az egészség témájában.
A ganoderma hatásai
A ganoderma hatásai Vérnyomás okozta nyak- és fejfájás (Mr. Isao Tani, Institute of Medical Research, Kinki University) A kutatási alanyok magas ill. alacsony vérnyomásra panaszkodó páciensek voltak, akik jelentős javulást tapasztaltak a...
A pecsétviasz gomba magyar kutatása
A pecsétviaszgomba magyar vonatkozású kutatásai Professzor Dr. Fachet József, az MTA orvostudományok doktora, rákkutató, immunológus, Varga Gábor Dipl.-Kfm. Munich School of Management der Ludwig-Maximilians-Universität München A pecsétviasz...
Tanulmány, a ganoderma hatásairól
Tanulmány A ganoderma hatásának tudományos alapjai: A kiterjedt szakirodalom szerint elsősorban máj-, tüdő-, gyomor-, bél-, prosztatarák és bizonyos leukémia féleségek esetében került sor olyan vizsgálatokra, amelyek alapján, főleg a...
Trackback/Pingback